Ботев вече е стопанин на стадиона, пуснаха процедурата за седалки и табло

12002
42

Мечтата на поколения ботевисти за нов стадион е все по-близо, научи Plovdiv24.bg.

Миналата седмица, с протокол, общината официално е предала стопанисването на стадион "Христо Ботев" на футболния клуб.

Освен това е стартирана обществената поръчка за закупуване на модерно светлинно табло и седалки за стадиона. Припомняме, че на футболните клубове бяха отпуснати по около милион, с които на стадион "Локомотив" бе изградено осветление.

За стадион Ботев ще бъдат закупени 18 000 седалки за зрители, 120 ВИП седалки, както и 30 седалки "Рекаро" за скамейките.

Заданието за поръчката за закупуване на седалки е съобразено с техническия проект за изграждането на стадиона, съобщи за Plovdiv24.bg зам.-кметът по спорта Георги Титюков.


Още по темата: Реконструкция на стадион "Христо Ботев"
Всички новини по темата: (131)

Виж коментарите (42)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!