Ботев и Теплице завъртяха зрелищно реми в Кипър

Коментари (101)
16:55 / 09.02.2013
16888
Ботев Пловдив завърши 2:2 с Теплице в поредния си мач от втория подготвителен лагер на "канарчетата" в Кипър.

Двубоят започна отлично за "жълто-черните", които поведоха с гол на Станислав Костов още в 14-ата минута. Двайсет по-късно Костов можеше да вкара втория си гол в мача,когато получи добра топка от Луис Песро в пеналтерията, но ударът му с левия крак изпрати кълбото от външната страна на мрежата.

През втората част срещата не започна добре за Ботев, тъй като само след 5 минути игра Егон Вюч изравни резултата, след като засече ниско центриране в наказателното поле на "канарчетата".

Четвърт час преди края Иван Цветков пропусна да изведе тима напред, след като пропусна дузпа.

Минути след пропуска на Цветков Теплице вкара нов гол във вратата на "жълто-черните". Вюч прехвърли излезлия неразчетено напред Росен Андонов за 1:2.

Пет минути преди края Вандер Виейра възстанови равенството. Бразилецът се възползва от центриране на Тодор Неделев от фаул и фиксира крайното 2:2.

Следващата проверка на "канарчетата" е на 12 февруари срещу тима на Слован Либерец.

Ботев Пд - Теплице 2:2
1:0 Костов 14
1:1 Вюч 50
1:2 Вюч 78
2:2 Виейра

Ботев Пд започна мача в следния състав: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Сивард Спрокел, Бобан Грънчаров, Веселин Минев, Борис Галчев, Томаш Иршак, Иван Цветков, Луис Педро, Вандер Виейра, Станислав Костов