Ботев чака следващата жертва за Купата след разгром над Евроколеж

Коментари (123)
12:47 / 24.11.2012
15266
Отборът на Ботев Пловдив не смели глава и в реванша за Купата на България срещу тима на Евроколеж. "Канарчетата" се наложиха с убедителното 6:1 над колежани и така с общ резултат 9:1 се класират в следващата фаза на надпреварата.

На стадион "Беркут" в с.Брестник "жълто-черните" в тренировъчно темпо се справиха с четвъртодивизионния тим. Още до почивката Ботев Пд реши изхода на срещата след попадения на Станислав Костов (22, 29) и Артур Енрике (40).

През втората част "канарчетата" вкараха нови 3 гола във вратата на колежани. Точни бяха Ангел Рахов (57), Станислав Костов (75) и Костадин Дяков (80).

Почетното попадение за Евроколеж реализира Васко Василев от дузпа.

По този начин Ботев Пд очаква да научи следващия си съперник в турнира. Жребият за осминафиналите за Купата на България ще се тегли на 26 ноември, понеделник.