Цвети Пиронкова губи от Мария Шарапова, мачът ще се доиграе утре

Коментари (4)
23:03 / 27.06.2012
4952
Пловдивчанката Цветана Пиронкова губи двубоя си от втория кръг на Уимбълдън срещу поставената под номер едно Мария Шарапова. Тенис ракета номер 1 на България започна мача изключително силно. Пловдивчанката поведе с 5:2 гейма, след невероятна игра. След като достигна до 5:4, тя имаше два сетбола, които обаче за съжаление изгуби и двете изравниха спечелените геймове в първия сет. Следващият гейм отново бе за Цвети. Шарапова отново бе притисната до стената в следващия гейм, при който българката водеше с 40:0 и имаше цели 3 сетбола. Рускинята обаче с невероятния си сервис успя да преодолее и трите. Цвети успя да спечели няколко авантажа, но класата на тенисистка номер едно си каза думата и сетът стигна до тайбрек, след спечелването на оспорвания решаващ гейм. В тайбрека Шарапова пое нещата в свои ръце и успя да го спечели убедително със 7:3. С това рускинята спечели и първия сет.

На почивката и двете тенисистки поискаха прекратяване на мача поради слаба светлина, но съдийката отказа това. Шарапова поиска това отново, след като спечели първия гейм от втория сет, но отново й бе отказано. Вторият гейм бе спечелен от Цвети без да даде нито точка на рускинята, след което Шарапова отново поиска прекратяване на двубоя и отново й бе отказано. При следващия гейм, в който сервисите изпълняваше рускинята, Цвети не успя да спечели нито точка. Вече бе очевидно за всички, че сумрачната лондонска вечер затруднява изключително и двете тенисистки. След няколко свои грешки Пиронкова допусна и пробив във втория сет и Шарапова повече с 3:1 гейма във втория сет. При този резултат мачът бе прекратен. Задачата за Цвети обаче стана изключително трудно.