Цвети Пиронкова губи от Мария Шарапова, мачът ще се доиграе утре
Пловдивчанката Цветана Пиронкова губи двубоя си от втория кръг на Уимбълдън срещу поставената под номер едно Мария Шарапова. Тенис ракета номер 1 на България започна мача изключително силно. Пловдивчанката поведе с 5:2 гейма, след невероятна игра. След като достигна до 5:4, тя имаше два сетбола, които обаче за съжаление изгуби и двете изравниха спечелените геймове в първия сет. Следващият гейм отново бе за Цвети. Шарапова отново бе притисната до стената в следващия гейм, при който българката водеше с 40:0 и имаше цели 3 сетбола. Рускинята обаче с невероятния си сервис успя да преодолее и трите. Цвети успя да спечели няколко авантажа, но класата на тенисистка номер едно си каза думата и сетът стигна до тайбрек, след спечелването на оспорвания решаващ гейм. В тайбрека Шарапова пое нещата в свои ръце и успя да го спечели убедително със 7:3. С това рускинята спечели и първия сет.
На почивката и двете тенисистки поискаха прекратяване на мача поради слаба светлина, но съдийката отказа това. Шарапова поиска това отново, след като спечели първия гейм от втория сет, но отново й бе отказано. Вторият гейм бе спечелен от Цвети без да даде нито точка на рускинята, след което Шарапова отново поиска прекратяване на двубоя и отново й бе отказано. При следващия гейм, в който сервисите изпълняваше рускинята, Цвети не успя да спечели нито точка. Вече бе очевидно за всички, че сумрачната лондонска вечер затруднява изключително и двете тенисистки. След няколко свои грешки Пиронкова допусна и пробив във втория сет и Шарапова повече с 3:1 гейма във втория сет. При този резултат мачът бе прекратен. Задачата за Цвети обаче стана изключително трудно.