"Цар Симеон" по чудо изпуска медали от държавния личен шампионат на шосе
Младите бегачи на пловдивския колоездачен клуб "Цар Симеон 1898" по чудо изпуснаха медал от държавното индивидуално първенство по колоездене на шосе за юноши младша възраст, което се проведе в Сливен. И в двата състезателни дни "царистите" пласираха свой представител на четвъртото място, на нищожна разлика от третия и втория в крайното класиране.
В първия състезателен ден - в дисциплината индивидуално бягане по часовник, Георги Кехайов направи отлично бягане и резултат, но изненандващо остана извън почетната тройка по 10-километровото трасе. Първото място на "часовника" грабна бургазлията Валери Иванов от КК "Бургас", а второто - Петър Байчев от тима "Сините камъни" - Сливен.
Във втория състезателен ден - в общия старт на 80 км. младата надежда на "Цар Симеон 1898" Николай Генов почти докосваше медалите, но във финалния спринт бе изпреварен от бургазлията Валери Иванов от КК "Бургас", а второто - Петър Байчев от тима "Сините камъни" - Сливен.
В състава на "царския" тим бяха включени Георги Кехайов, Иван Алберт Ажи, Николай Генов и Андриян Беев, които наскоро извоюваха шампионската титла на България от държавния отборен шампионат на шосе за юноши младша възраст в Гоце Делчев.
Състезанието в Сливен е от календара на Българския колоездачен съюз и ще събере най-добрите млади наши колоездачи от всички колоездачни центрове в България.