Спартак взе Купата на БФС след трилър с дузпи в Севлиево
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:36 / 26.04.2012Коментари (10)8315
©
Юношите старша възраст на Спартак Пловдив спечелиха Купата на БФС, след като победиха със 7:6 Чавдар Етрополе след дузпи. В редовното време мача на стадион "Раковски" в Севлиево завърши 1:1. След продълженията и дузпите обаче талантите на Митко Джоров триумфираха като краен победител.

Отборът от Етрополе имаха лек превес в срещата, след като пловдивчани излязоха с половин отбор по-млади играчи, тъй като през зимата с "гладиаторите" се разделиха пет от ключовите футболисти, които подсилиха юношеската формация на Ботев Пловдив до 19 години и без Серафим Михайлов, чиито права бяха откупени от мениджъра Мирко Миличевич.

Чавдар излезе напред в резултата пет минути преди края на първата част с гол на Стоил Николов, който се възползва от паса на Ибришимов и от няколко метра вкара за "червените".

Шест минути след подновяването на игра пловдивчани възстановиха равенството след хубава контратака завършила с гол на Венцислав Гюзелев. До края на мача Чавдар имаха няколко добри положения за гол, но стража на Спартак, Биян Абед на няколко пъти показа своя рефлекс и докара мача на дузпи.

При рулетката на дузпите "гладиаторите" показаха по голямо хладнокръвие от своя опонент и успяха да спечелят Купата на БФС с общ резултат 7:6.

Спартак (Пловдив) - Чавдар (Етрополе) 1:1

0:1 Николов (40)
1:1 Гюзелев (51)