Ботев загря за Черноморец с погром над Димитровград
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:22 / 30.11.2011Коментари (77)12216
Отборът на Ботев загря за предстоящия двубой с Черноморец-Бургас за Купата на България след като днес разгроми с 4:1 третодивизионния Димитровград, в контрола играна на стадион "Христо Ботев".

Старши-треньорът на "канарчетата" Милен Радуканов изгледа срещата от трибуните заедно с президента на "жълто черните" Юли Попов.

Пореден силен мач с екипа на Ботев направи десния краен бранител Емил Аргиров, който се отчете с две асистенции. Именно той асистира за първия гол, като качи на главата топката на Костадин Гаджалов за 1:0. Само няколко минути по-късно гостите изравниха след много красива атака от дясно. Радостта на третодивизионния клуб обаче бе за кратко и в ответната атака "канарчетата" излезаха отново напред в резултата с гол на Йордан Христов, след асистенция на Атанас Курдов. В 35-ата минута след перфектно центриране от дясно на Аргиров, Курдов покачи на 3:1.

След почивката Радуканов извърши няколко смени и пусна в игра футболисти, които по-рядко получават шанс за изява. Единственото попадение през вторите 45 минути вкара Атанас Курдов. Таранът на "жълто черните" бе изведен на стрелкова позиция от резервата Мартин Стефанов и вкара за крайното 4:1.