Пловдивчанин се размина с финал в Турция

2499

Националът на България за Купа "Дейвис“ Янаки Милев отпадна на полуфиналите на двойки на турнира по тенис на клей в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Милев и Феликс Мишкър (Великобритания) отстъпиха пред водачите в схемата Марко Максимович и Стефан Попович (Сърбия) с 3:6, 1:6 за 56 минути на корта.

Пловдивчанинът и британецът поведоха с 2:0, но загубиха шест от следващите седем гейма в първия сет. Във втората част те взеха само един гейм и приключиха участието си в турнира.

21-годишният Милев за последно игра за титла при дуетите във веригата на Международната федерация ITF в началото на октомври. Тогава в испанския град Сарагоса тенисистът на ТК Локо-98 (Пловдив) заслужи общо пети трофей в кариерата си на двойки и първи за сезона.


Още по темата: Тенис от Пловдив и региона
Всички новини по темата: (969)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).