Пловдивчанинът Янаки Милев е на четвъртфинал на двойки след победа над най-големите фаворити
Националът на България за Купа "Дейвис" Янаки Милев се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира на клей в Гандия (Испания) с награден фонд 30 хиляди долара.
Пловдивчанинът и Ориен Бурде от Швейцария победиха с 6:4, 2:6, 10-6 поставените под №1 в схемата Праджуал Дев и Нитин Кумар от Индия. Двубоят продължи 94 минути.
След като двете двойки си размениха по един сет се стигна до шампионски тайбрек. В него Милев и Бурде спечелиха пет от последните шест точки и триумфираха с победата.
В първия кръг на сингъл Янаки Милев ще играе срещу друг българин - Анас Маздрашки. Квалификантът Леонид Шейнгезихт ще се изправи срещу Мартин Мело (Испания).