18-годишна пловдивчанка с изразителна победа в Мадрид, вече е на полуфинал
Елизара Янева се класира убедително за полуфиналите на турнира на клей за жени в испанската столица Мадрид с награден фонд 15 хиляди долара.
18-годишната пловдивчанка победи с 6:4, 6:0 поставената под №1 в схемата и №325 в световната ранглиста Луисина Джованини (Аржентина). Срещата продължи час и 57 минути.
Нашето момиче поведе с 5:3 в първия сет, а при този резултат пропусна четири сетбола на собствен сервис. Янева пропусна още четири сетбола в следващия гейм, но от деветата си възможност спечели първата част с 6:4.
Елизара Янева доминира тотално във втория сет и го спечели с убедителното 6:0. За място на полуфиналите тя ще играе срещу третата в схемата Алина Гранвер (Швейцария).
През тази година пловдивчанката спечели две титли на сингъл при жените на други турнири в Испания.