Спортните новини: Днес (13) | Вчера (21)
Виктория Волей завърши с победа сезона при мъжете
Автор: Екип Plovdiv24.bg 09:28 / 26.03.2007Коментари (0)587
©
Виктория Волей спечели последната си среща от мъжкото първенство и по този начин завърши сезона на трето място в югоизточната А2 група с актив от 15 точки (5 победи и 5 загуби). Последната среща се игра в залата Металик в гр. Сопот срещу едноименния отбор. Близо 60 души бяха дошли от Пловдив да подкрепят отбора, което допълнително мотивира момчетата. Мачът започна сковано за двата отбора, като домакините от Металик успяха да натрупат аванс от 7 точки при 18:11. След невероятна серия, обаче отборът се върна в играта като дори успя да изравни резултата при 21:21 и 23:23. Това обаче не помогна на момчетата да спечелят гейма и така той бе спечелен от Металик с 25:23. Вторият гейм започна по коренно различен начин. Момчетата от Виктория Волей излезнаха изключително мотивирани и на първата техническа почивка водеха с 8:3, на втората с 16:5 и спечелиха гейма безпроблемно с 25:12 и така изравниха геймовете. Третият гейм започна сравнително равностойно, като постепенно гостите от Виктория Волей трупаха аванс, който достигна до 6 точки при 24:19 за тях. Последва лек спад в играта и позволиха на Металик да изравнят до 24:24, но след това геймът бе спечелен с 28:26 от Виктория Волей. В четвъртия гейм съпротивата на домакините от Сопот взе да намалява и те заслужено загубиха и тази част с 25:18 и с това и срещата.

Металик (Сопот) - Виктория Волей 1:3 (25:23; 12:25; 26:28; 18:25)

При децата до 13 години, отборът на Виктория Волей се класира за четворката на областното първенство, играно днес в залата на СОУ "П.Яворов". Отборът завърши на първо място в своята група А и утре ще срещне другия пловдивски отбор - Локомотив в полуфинална среща. Мачовете за разпределяне на местата от първо до четвърто ще се играят пак в залата на Яворов, докато тези за 5-8 място ще се проведат в залата на Лаута. Другата полуфинална среща е между отборите на Металик (Сопот) и Левски (Карлово). Първите два отбора от областното първенство се класират директно за републиканското първенство, което ще се проведе от 9 до 14.04 в гр. Казанлък. Третият и четвъртият ще играят допълнителна квалификация. Срещите започват утре от 9:30.

Източник: За Plovdiv24.com Сашо Драгиев

Наградиха над 30 спортисти в община Калояново
Откриха обновени игрища в Брестовица, шампионките от Марица гости на събитието
Слаба втора част прекърши Академик Пловдив в първия полуфинален плейоф в ББЛ
Преместиха три мача в Трета лига, единият е на дубъла на Ботев
Слави Шопов: Поздравявам Ботев за Купата! Концентриран съм върху работата си в ЦСКА