Третият отбор на Ботев се засили със страшна сила към "А" Областна след домакинска издънка
Третият отбор на Ботев (Пловдив) се засили със страшна сила към изпадане от Югоизточната трета лига.
В среща от 31-ия кръг "канарчетата" допуснаха домакинско поражение с 0:1 от Гигант (Съединение).
Единственото попадение на базата в "Коматево" падна през първата част и бе дело на Георги Георгиев.
В същото време отборът на Асеновец, който е точно над зоната на изпадащите, постигна домакински успех с 3:1 над Саяна и увеличи преднината пред "канарчетата".
По този начин "жълто-черните" са на път да постигнат немислимото и да загубят мястото си в третото ниво на родния футбол, което ще е абсолютен прецедент в историята на "канарчетата".
Припомняме, че дублиращият тим на Ботев също е в изключително тежка ситуация и има много малки шансове да не изпадне от Втора лига.