Спортните новини: Днес (7) | Вчера (28)
Виктория Волей спечели гостуването си в Пазарджик
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:18 / 12.03.2007Коментари (1)735
©
Виктория Волей спечели драматично срещата си от третия кръг на пролетния полусезон срещата си в гр. Пазарджик срещу местния Хебър с 3:2 гейма. Срещата се игра в препълнената зала Хебър, където отбора на Виктория подкрепяха близо 60 души, дошли специално заради мача.

Срещата започна равностойно, като едва в края на първия гейм си пролича желанието и мотивацията на пловдивските момчета, и това им помогна да спечелят гейма с 25:20. Във втората част последва леко отпускане, което позволи на домакините от Хебър да се съвземат от шока и да поведат в резултата. До края на гейма Виктория Волей успя да стопи разликата, но малко не им достигна да спечелят гейма, и загубиха с 25:23. В третата част пловдивчани излезнаха много по мотивирани и натрупаха аванс от самото начало като при втората техническа почивка беше при 16:7, а гейма свърши 25:19 и така стана 2:1 за Виктория Волей. Четвъртият гейм бе като повторение на втория, като завърши 25:23 за Хебър и това доведе нещата до тай-брек. В него момчетата на Виктория Волей излезнаха изключително мотивирани и натрупаха преднина, като резултатът беше 3:0, 6:2; 8:5 в тяхна полза. В крайна сметка геймът бе спечелен с 15:11 и с това и мачът с 3:2 гейма.

Следващата среща на Виктория Волей е тази събота 17.03.2007г. от 16:00 в залата на СОУ "П. Яворов" срещу отбора на ВК "Тракия" Първомай в среща от четвъртия кръг. След този мач от 18:00 ще се изиграе официална приятелска среща между ветераните на Виктория Волей и ветераните на ЦСКА София.

ВК Хебър - ВК Виктория Волей 2:3 (20:25; 25:23; 19:25; 25:23; 11:15)

Източник: Александър Драгиев