Ботев победи 2:1 Родопа във футболна драма
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:48 / 03.03.2007Коментари (221)5993
След секунди Минев ще отбележи първия гол за Ботев след пас на Видолов.
В истинска драма с щастлив край за пловдивските канарчета се превърна първия мач от пролетния полусезон на стадион Христо Ботев в Пловдив.

Отборът на Ботев изкова победата с дузпа в 91-та минута в един изключително нервен, напрегнат и равностоен двубой, гарниран от множество жълти и два червени картона, преди близо 3000 зрители.

Срещата започна отлично за канарчетата, които поведоха с 1:0 още в 10-та минута, след красив гол на Йордан Минев.

Попадението стана след превъзходна комбинация с плеймейкъра Костадин Видолов, който изведе диагонално сам срещу вратаря на гостите Минев.

Десният защитник бе безпощаден и с отмерен удар с десния крак, прати топката в десния ъгъл под плонжа на безпомощния страж на Родопа.

В 18-та минута мачът можеше да бъде решен в полза на Ботев, когато след красива задна ножица на Гаров, топката премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата, пазена от Петров.

В 28-та минута обаче, устремът в играта на Ботев бе безпощадно секнат от нападателя Георги Какалов, който за пореден път демонстрира нагледно все още неукрепналата си психика и си заработи поредния, 5-ти за сезона, червен картон, за удар без топка в лицето на противников играч.

Логично след това, отбора на гостите започна да атакува по-често вратата на Ботев, но до почивката гол не падна.

Изравнителното попадение за Родопа дойде веднага след антракта и негов автор бе новопривлечения от Марица нападател Иван Площаков. Той засече в 55-та минута с глава центриране от корнер за 1:1.

Веднага след гола на Родопа обаче Ботев имаше шанс отново да излезе напред в резултата, но удар на Кръстев с глава от около 5 метра бе с мъка изваден от вратаря на Родопа в ъглов удар.

В 70-та минута страхотен удар на Атанас Въргов с левия крак от около 25 мета фронтално срещу вратата срещна гредата.

На два пъти също Въргов опита да вкара от пряк свободен удар в близост до наказателното поле на Родопа, но втори гол така и не падаше.

Червените картони бяха изравнени в 85-та минута, когато за втори жълт бе изгонен защитника на Родопа Ангел Гинев.

И когато вече всички виждаха първото равенство на Ботев като домакин в А група през този сезон, дойде 91-та минута, в която влезналия на смяна преди броени минути Борислав Караматев спечели дузпа.

Видолов бе безпогрешен за 2:1.

Дебют за Ботев направи привлечения от Динамо Киев нападател Атанас Чепилов, който обаче не впечатли с играта си.

СЪСТАВИ :

БОТЕВ : Арсов, Величков, Божков, Й. Минев, Гаров, Аврамов, Въргов, Кръстев, Видолов, Какалов, Петров / Чипилов, Миленов, Караматев/

РОДОПА: Петров, Вергилов, Димов, Тодоров, Гинев, Дяков, Христев, Учиков, Петков, Пеев, Стойнев / Христов, Лясков, Площаков/

жълти картони : Величков, Минев (БОТЕВ); Гинев, Христев, Петков, Пеев, Площаков (РОДОПА)

червени картони : Какалов (БОТЕВ) ; Гинев (РОДОПА)