Ръководството на Ботев (Пд) няма да обжалва наложеното от Дисциплинарната комисия на БФС наказание от четири срещи за Георги Какалов.

- Лошото е, че ситуацията е била при спряна игра. Ако не беше така, щеше да получи две или най-много три срещи - коментира спортно-техническият директор на жълто-черните и шеф на ДЮШ Сава Савов.

От клуба отчитат безспорните футболни качества на Какалов.

- Той е добър футболист и ще ни липсва в предстоящите мачове срещу едни от най-стойностните отбори в групата. Надяваме се този път да си вземе поука - казаха още от щаба на жълто-черните.

Какалов си е изкарал 4 червени картона само този сезон. Къдрокосият футболист изтърпя една среща от това наказание при загубата от Беласица с 1:2 в предишния кръг. Крилото ще пропусне следващите три мача на отбора с Черно море, с Локомотив (Пд) и с борещия се за участие в европейски турнири отбор на Литекс. Калпазанинът ще се завърне в състава чак за гостуването на Спартак на 7 април. Информацията е на вестник "7 дни спорт".