Кузманов преодоля пресявките и влезе в основната схема на турнир в Бахрейн

2080

Пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико преодоля квалификациите и се класира за основната схема на турнира на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Манама (Бахрейн). Проявата е с награден фонд 200 хиляди долара, а нашият тенисист бе поставен под №4 в схемата на пресявките.

Мико елиминира Фарес Закария (Египет) с 6:3, 6:0, като двубоят продължи 76 минути.

Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" доминираше изцяло в двубоя като след 1:2 в първия сет взе 11 от следващите 12 гейма в мача, за да триумфира. Димитър Кузманов заработи 5 точки за световната ранглиста.

В основната схема на надпреварата ще играе и националът за Купа "Дейвис" Адриан Андреев, който ще започне с двубой срещу участващия с "уайлд кард" Николай Будков Кяер (Норвегия).


Още по темата: Тенис от Пловдив и региона
Всички новини по темата: (969)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).