ВК "Марица" завърши полусезона с класическа победа

914
3

Волейболистките на Марица (Пловдив) завършиха с очаквана класическа победа първия полусезон в женския шампионат днес. Жълто-сините фурии от Кършияка надиграха като гости последния в класирането Локомотив (София) с 3:0 - в отделните части 25:13, 25:14 и 25:21, в интересен мач от седмия кръг на волейелита при жените.

Пловдивчанки бяха с класа над съперничките си и напълно доминираха особено в първите две части, които взеха закономерно с чувствителтна разлика - на 13 и на 14.
В третата маричанки обаче аристократично допуснаха софиянки да поведат в резултата и да водят през голяма част от гейма, но в крайна сметка кършиякалийки отново се наложиха, макар и с 4 точки аванс в ІІІ гейм.

Пловдивчанки играха през целия мач разкрепостено, резултатно, с лекота и напълно заслужиха победата си.
Всички в "Марица" се представиха на много добро ниво и старши треньорът на тима Иван Петков не пожела да отличи никой от своите възпитанички.

След тази важна победа жълто-сините стъпиха еднолично на върха във временното класиране, но най-засега само до утре, когато непобеденият все още отбор на шампионките от ЦСКА (София) гостува на съгражданките си от Славия.

Локомотив си остава на последното осмо място в класирането актив от със седем загуби от седем мача.

Виж коментарите (3)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!