"Марица" падна с 2:3 от девическите националки

668

Без четири титулярки - Ана Радичева, Мария Димитрова, Диана Малинова и Ивелина Монова, женският отбор на Марица загуби с 2:3 от националния тим на България за девойки младша възраст в контролна среща, играна в зала "Арсенал" в Казанлък.

Това бе втора победа на младите ни най-добри волейболистки над женски тим от страната през последната седмица. Преди няколко дни девойките надиграха и състава на ЦСКА отново с 3:2.

За "Марица" не играха четири основни състезателки, като пловдивчанки на практика се представиха с втория си състав. Това се отрази осезаемо на представянето на жълто-сините, особено след като на терена напуснаха титулярките, а на тяхно място влязоха в игра момичета от девическия тим - старша възраст, на пловдивския клуб.

Когато за "Марица" играха Марина Ковачева, Цветелина Николова, Бояна Андреева, Борислава Янкова, Никол Николова и Ралица Камбурова, маричанки поведоха убедително с 2:0 над кадетките.

По-късно в игра обаче влязоха девойките старша възраст на маричанки - Милена Димова, Ани Христова и Дани Найденова, и така кадетките от национала се възползваха от това и наложиха своята воля.

Момичетата на националния селекционер Любка Дебърлиева успяха да спечелят мача след петгеймов двубой, като обърнаха резултата от 0:2 до 3:2 гейма. За девическия национален тим играха 4 маричанки - Мира Тодорова-Пастата, Велина Кансъзова, Теодора Симеонова и Кристина Гунчева.

"Доволна съм, в крайна сметка постигнахме победа", коментира треньорката на националките Любка Дебърлиева.

"До този развой на срещата се стигна защото в първите два гейма направихме много грешки. Изпуснахме общо 16 сервиса и това доведе до загубата в тези две части. В последствие обаче момичетата се стегнаха и показаха различна игра и концентрация, като обърнахме мача в наша полза. Разбира се "Марица" тогава игра с много от девойките си, което също трябва да се има предвид. Получи се отличен мач срещу сериозен съперник", допълни националната ни разпределителка, която също е рожба на детско-юношеската школа в "Кършияка".

Тези контроли са част от подготовката на държавния ни тим, който е събран на лагер в Казанлък, преди предстоящата важна квалификация за Европейското първенство през 2011 година. Квалификацията ще бъде от 5 до 9 януари в германския град Киенбаум. Съперници на нашите девойки ще бъдат отборите на Русия, Франция, Полша и домакините от Германия, като се играе за две места.

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).