Пловдивски тенисист с убедителна победа на старта в Италия

2488

Янаки Милев стартира с победа участието си на турнира по тенис на клей в Католика (Италия) с награден фонд от 25 хиляди долара.

Пловдивчанинът, който е осми в основната схема, надделя над представителя на домакините Даниел Баньолини с 6:0, 6:2 в двубой, продължил 1 час и 19 минути.

20-годишният тенисист на ТК Локо-98 (Пловдив) се намира на 489-о място в световната ранглиста. Той достигна до бърз пробив, след като не загуби нито един гейм по време на на първия сет. През втората част допусна ранен пробив, но реализира обрат и не остави особени шансове на съперника си, който е на 910-о място в класацията на АТП.  

Във втория кръг Янаки Милев ще играе срещу победитебля от мача между Федерико Бове (Италия) и Олександър Овчаренко (Украйна).

В турнира по двойки пловдивчанинът и партньорът му Марко Торо (Германия) ще се изправят срещу поставените под номер 1 аржентинци Хуан Батиста Отегуи и Мариано Кастелбом.


Още по темата: Тенис от Пловдив и региона
Всички новини по темата: (969)

Виж коментарите (0)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).