Три медала за пловдивски каратеки от европейското първенство в Испания

2871
1

В испанския град Валенсия се провежда Европейското първенство по карате Шинкиокушин за юноши и девойки. В националния отбор на България от пловдивския клуб АСКК "Тракия" участваха 8 каратеки, които донесоха 3 медала за страната ни.

Европейски вицешампиони станаха Иван Иванов, кат.80кг. и Георги Георгиев, кат.+80кг, които достигнаха до финалните срещи с убедителна игра. За съжаление, силите не им достигнаха и те останаха втори на почетната стълбичка.

При девойките Виктория Чолакова в кат.60кг. остана трета, след като загуби в полуфиналната среща от европейската шампионка за 2024 Дария Любчикова от Украйна.


Още по темата: Бойни спортове
Всички новини по темата: (500)

Виж коментарите (1)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).