Мико игра над 3 часа срещу бивш №43 в света, тръгна си с 2227 евро

16:39 / 25.01.2024
1575
Пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико отпадна във втория кръг на тенис турнира в зала във френския град Кимпер от сериите "Чалънджър".

Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" отстъпи с 4:6, 7:6(6), 5:7 на поставения под номер 2 в схемата Артур Риндеркнех от Франция след малко над три часа игра.

Мачът започна с размяна на пробиви, но във втората половина на първия сет Риндеркнех, който в момента е номер 94 в световната ранглиста (рекордното му подреждане е №43), направи още един брейк и взе първата част.

Във втория сет Кузманов бе този, който стартира по-добре. Пловдивчанинът водеше с 5:2 гейма, но позволи на представителя на домакините да изравни да прати втория сет в тайбрек. В него Мико отрази мачбол при 5:6 точки, за да спечели с 8:6.

В решителния трети сет играта продължи да бъде равностойна и се движеше гейм за гейм до 5:6 за французина. Тогава обаче той направи пробив, с което затвори и мача, класирайки се за четвъртфиналите.

За участието си във втория кръг Димитър Кузманов ще вземе 8 точки за световната ранглиста, както и 2227 евро от наградния фонд, който възлиза на 148 625 евро.