Бoтев удари Арда с 2:0

Коментари (99)
17:49 / 10.10.2010
15962
Ботев победи гостите от Арда (Кърджали) в дербито на Югоизточната "В" група. "Канарчетата" доминираха през почти целия мач и заслужено стигнаха до трите точки. Гостите пък останаха с 10 души още в 30-та минута.

Домакините натиснаха своите гости още от първите минути. С пропуски се отчетоха почти всички офанзивни футболисти на "жълто-черните". Постоянните набези на "канарчетата" към вратата на "кърджалии" доведоха до два груби фаула на Веселин Ангелов от гостите, който до 30-та минута си изкара два жълти картона и пое към съблекалнята.

Домакините моментално се възползваха от предимството си и в 35-та минута Димитър Байрев с много техничен удар откри резултата.

След почивката атаките на "канарчетата" продължиха. От своя страна отборът на Арда също организира няколко опасни слизания към Николов, но вратаря бе на мястото.

Точка на спора сложи Атанас Курдов в 78-та минута. Той бе изведен сам срещу вратаря от Недко Миленов и безпроблемно реализира за 2:0.