Бoтев удари Арда с 2:0

16886
99

Ботев победи гостите от Арда (Кърджали) в дербито на Югоизточната "В" група. "Канарчетата" доминираха през почти целия мач и заслужено стигнаха до трите точки. Гостите пък останаха с 10 души още в 30-та минута.

Домакините натиснаха своите гости още от първите минути. С пропуски се отчетоха почти всички офанзивни футболисти на "жълто-черните". Постоянните набези на "канарчетата" към вратата на "кърджалии" доведоха до два груби фаула на Веселин Ангелов от гостите, който до 30-та минута си изкара два жълти картона и пое към съблекалнята.

Домакините моментално се възползваха от предимството си и в 35-та минута Димитър Байрев с много техничен удар откри резултата.

След почивката атаките на "канарчетата" продължиха. От своя страна отборът на Арда също организира няколко опасни слизания към Николов, но вратаря бе на мястото.

Точка на спора сложи Атанас Курдов в 78-та минута. Той бе изведен сам срещу вратаря от Недко Миленов и безпроблемно реализира за 2:0.


Още по темата: Ботев Пловдив - Арда Кърджали
Всички новини по темата: (3)

Виж коментарите (99)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!