Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Дубълът на Ботев спъна Спартак в Трета лига
Автор: Тодор Благов 18:41 / 27.10.2023Коментари (0)3831
Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) и Спартак (Пловдив) завършиха наравно 1:1 в среща от 15-ия кръг на Югоизточната трета лига. Двубоят се игра на Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика", научи Plovdiv24.bg.

"Гладиаторите" имаха инициативата и изтърваха повече голови положения, но не успяха да ги оползотворят. С днешното равенство спартаклии вече имат само една точка на върха пред втория в таблицата.

Първото положение в мача дойде в 10-ата минута, когато диагонален удар към вратата на Ботев бе отразен от Стефан Смъркалев. 3 минути по-късно след остро центриране към наказателното поле на "канарчетата" нападател в "синьо" се размина с кълбото на метри от вратата.

В 32 минута Тодор Тодоров отправи много опасен удар, който бе избит от стража на "жълто-черните". При ответната атака играч на ботевистите стреля над вратата.

В 37-ата минута футболист на Ботев не затрудни вратаря с удар с глава. Така се стигна до последната минута на първата част, в която при центриране към наказателното поле на Спартак топката бе избита и попадна в Никола Гелин, който с мощен удар прониза вратаря за 1:0.

Второто полувреме стартира с натиск на момчетата на Иван Кочев. В 47-ата минута опасен удар мина покрай гредата.

В 50-ата минута отлично центриране отляво бе засечено с глава от Тодор Тодоров, който от близка дистанция изравни - 1:1. 3 минути по-късно Радев стреля точно от свободен удар, като само добрата изява на Смъркалев запази равенството.

В 57-ата минута нов удар към вратата на Ботев бе отразен от младия "жълто-черен" вратар. В 60-ата минута домакините извършиха принудителна смяна, като Добромир Павлов бе заменен от Даниел Гичев, който се завърна в игра след лечение на контузия.

В 66-ата минута Иво Казаков проби по левия фланг и извади към Атанас Йорданов, който отправи плътен удар, избит от стража на "гладиаторите". В 70-ата минута гостите бяха близо до това да си вкарат комичен автогол. Дълга топка в половината на Спартак не бе преценена от защитник, който в опита си да я изчисти я насочи към собствената си врата, но кълбото се спря в напречния стълб.

В 83-ата минута "гладиаторите" стигнаха до втори гол, дошъл след корнер, но попадението бе отменено. В последната минута "сините" имаха златен шанс да стигнат до трите точки, след като бранител върна лошо топката към Смъркалев, Антон Маргаритов пресече подаването и стреля очи в очи с вратаря, но слабо и стражът спаси.

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев: Стефан Смъркалев, Костадин Татаров, Димитър Папазов, Станислав Работов, Габриел Златанов, Велиян Видолов, Мартин Ситев, Добромир Павлов, Ивайло Видев, Никола Гелин, Иво Казаков (к)

треньор: Илиян Гаров

Спартак: Кристиян Милушев, Радослав Влашев, Илиан Тонов, Петко Петков, Димитър Балинов, Кръстьо Милев, Димитър Пройчев, Александър Праматаров, Георги Лазаров (к), Мирослав Радев, Тодор Тодоров

треньор: Иван Кочев