Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова ще се завърне официално на корта в началото на другата седмица на турнир в Палермо. Пловдивчанката е поставена под номер 4 в основната схема, а жребият беше благосклонен към нея и тя изтегли лесни съпернички в началните кръгове.
На старта Пиронкова ще играе срещу италианката Анна Флорис, която участва с "уайлд кард". При евентуална победа, във II кръг първата ни ракета ще се изправи срещу победителката от двубоя Джил Крейбъс - Акгул Аманмурадова. До четвъртфинала най-трудната й съперничка може да се окаже германката Юлия Гьоргес.
"Уайлд кард" за турнира получи и миналогодишната шампионка Флавия Пенета, която също е в половината на Пиронкова. Турнирът в Палермо е на червена настилка и е с награден фонд 220 000 долара. В квалификациите на надпреварата ще се включи и Сесил Каратанчева.












Rezon
на 11.07.2010 г.
Успех, Цвети! И умната! Не подценявай никого!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!