Виктория Волей зае четвърто място във финалите при най-малките

12:18 / 31.05.2023
971
Момчетата на Виктория Волей (Пловдив) се класираха на четвърто място във финалите на междурегионалното първенство по миниволейбол. Турнирът се проведе в Пазарджик с участието на осем отбора.

Финалистите бяха разделени в две групи по четири тима, като младите пловдивчани заеха второ място в предварителната фаза. Там те победиха Родопа (Смолян) с 2:1 гейма и Етрополе с 2:0. Победител в групата стана тимът на Пирин (Разлог), който се наложи над пловдивчани с 2:0.

На полуфинала малките викторианци загубиха от Миньор (Перник), а в спора за бронзовите медали отстъпиха на домакините от Хебър (Пазарджик). Това беше и последното състезание за сезона на възпитаниците на треньора Калоян Стоянов. В тази възрастова група турнирът е със статут на финали на държавно първенство.