Дублиращият отбор на Ботев (Пд) направи още една решителна крачка към изпадане от Втора лига. Жълто-черните загубиха гостуването си на Добруджа с 1:2 в мач от 31-ия кръг.

Домакините открихе резултата в 28-ата минута чрез Денислав Ангелов. Десет минути по-късно Янчо Андреев се разписа за 2:0.

Четвърт час преди края "канарите" намалиха чрез Монир Ал Бадарин с далечен удар, но това бе всичко.

Така Ботев II записа 6-и пореден мач без успех и остана на последно място във временното класиране с 27 точки. На спасителното 14-о място в момента е отборът на Струмска слава (Радомир) с 33 точки. Т.е. Ботев II трябва да стопи дистанцията от 6 точки в оставащите 3 кръга до края, което на този етап изглежда илюзорно.

В тези 3 мача дубълът на Ботев ще бъде домакин на ФК Клумовград и Етър и ще гостува на Монтана.

В Добрич Ботев II игра в състав:

Стефан Смъркалев, Никола Нейчев, Костадин Татаров, Божидар Сидеров, Мирослав Георгиев, Димитър Папазов, Мартин Ситев (капитан), Станислав Петков, Даниел Гичев, Константин Павлов, Никола Гелин.

Резерви: Йордан Костадинов, Мартин Христов, Георги Кущинаров, Монир Ал Бадарин, Никола Арнаудов, Емил Найденов.