Ботев Пловдив е хвърлил поглед на младежки национал на Нигерия. Става въпрос за централния защитник Абел Огвуче, който е част от селекцията на "орлите", която ще участва на започващото този месец световно първенство до 20 години.
Нигерия е в група с Бразилия, Италия и Доминиканската република. Първият мач на тима е на 21 май. Интересното е, че в състава на Нигерия за шампионата в Аржентина са и двама играчи от настоящия състав на Ботев. Това са халфът Точукво Нади и нападателят Уме Емануел.
19-годишният Абел Огвуче е роден на 6 юли 2003 година. Той е много здрав физически и е собственост на втородивизионния шведски Трелеборг, информира "Тема спорт". Тази пролет Огвуче има само 4 мача за клубния си тим.
Най-вероятно Огвуче е набелязан от
Азрудин Валентич. Бившият наставник, който сега е съветник на собственика на "жълто-черните"
Антон Зингаревич, има добри контакти във втората си родина Швеция.