Спортните новини: Днес (16) | Вчера (28)
Тодор Енев отпадна от "Пълдин Къп"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:09 / 21.05.2010Коментари (0)675
Тодор Енев отпадна от турнира Пълдин Къп. В битка за четвъртфиналите той загуби от Цветан Михов, който се наложи с 3-6 7-5 7-5 над пловдивчанина в мач, изпълнен с много обрати и драматизъм. В началото на срещата Енев контролираше събитията на корта като при 5-4 във втората част сервираше за победата, но Михов спечели следващите три гейма и изравни за сет на сет. В третата решителна част Тодор Енев отново бе много близо до крайния успех, поведе с 5-3, но 19-годишният българин не се предаде и след много борба спечели четири поредни гейма, които му донесоха и класиране за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу шведът Карл Бергман (№694 в ранглистата).

Няколко часа след победата си на сингъл Тихомир Грозданов постигна такава и на турнира на двойки, където заедно с Ивайло Трайков отстраниха с 6-1 6-4 Гуардия/Зебалос (Аржентина/Боливия) и във финалния двубой ще срещнат Аниканов/Тудореану (Украйна/Молдова), които в другата полуфинална среща победиха с 6-3 6-2 Серафим Грозев и Александър Лазов.