Две греди и отличен вратар спасиха Ботев II от загуба, тимът остана в зоната на изпадащите
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:26 / 15.04.2023Коментари (0)1781
©
Дублиращият отбор на Ботев (Пловдив) завърши наравно 0:0 при домакинството си на Дунав (Русе). Срещата от 26-ия кръг на Втора лига се игра на базата в "Коматево".

"Жълто-черните" стартираха в пореден мач с рекордно млад състав, а старши треньорът на мъжкия отбор Бруно Балтазар изпрати Рой Херман да помага на малките ботевисти.

Двата тима търсиха победата до последния съдийски сигнал, тъй като равенството не устройваше нито един от двата отбора. Гостите загубиха две точки в борбата за влизане в елита, докато ботевистите останаха в опасната зона. Жълто-черните са на 16-о място във временното класиране с актив от 26 точки, колкото има и предпоследният Созопол. На последното място е Витоша (Бистрица) с 25 точки.

Двубоят предложи малко чисти голови положения. През първата част най-чистата ситуация бе в 20-ата минута, когато след разбъркване пред вратата на Дунав никой не успя да стреля.

След почивката гостите на два пъти уцелиха гредите, а роденият през 2007 година Стефан Смъркалев на два пъти се намеси решително, запазвайки втора поредна суха мрежа.

От своя страна ботевистите имаха две прекрасни възможности в 80-ата минута. Първо Константин Павлов се измъкна от отбраната, но не успя да преодолее вратаря.

Буквално секунди по-късно, при иденитична ситуация, Станислав Петков бе изведен очи в очи със стража, но и неговият удар бе спасен.