Спартак би Черноморец Балчик с 2:1
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:18 / 01.05.2010Коментари (1)3012
Спартак Пловдив победи Черноморец Балчик с 2:1 в мач от поредния кръг в Източната "Б" група. Въпреки минималния резултат, "гладиаторите" напълно надиграха съперника и на няколко пъти изпуснаха чисти възможности за още голове. Атаките към вратата на домакините пък бяха съвсем малко.

Спартак откри още в началото на мача. В 10-ата минута капитанът Тодор Симеонов засече центриране на Емил Аргиров отдясно и вкара за 1:0. До края на полувремето чисти положения изтърваха още Христо Стаев и Камен Апостолов. Любопитно е, че Тодор Симеонов се контузи през първото полувреме и даде капитанската лента на Христо Стаев, който пък получи травма през втората част и напусна, като даде лентата на включилият се много добре в мача Йордан Христов.

През втората част Спартак отново диктуваше играта на терена. Отново десетина минути след началото на полувремето падна и втория гол. Автор бе Красимир Чомаков, който от 30 метра би неспасяемо под гредата за 2:0. До края играчите на Спартак направиха още няколко опасни атаки, при които при малко повече концентрация можеше да вкарат още голове. В края на мача Владимир Зафиров от гостите върна едно от попаденията.