Баскетболният Локомотив Пловдив се поздрави с четвърта победа през сезона

17:18 / 06.03.2023
1085
Баскетболният Локомотив Пловдив записа четвърта победа от началото на сезона в ББЛ "А" група - регион Юг. Черно-белите се наложиха над младия и обигран състав на БК Раковски със 74:71 в мач, който се игра в зала “Иван Симеонов" в Пазарджик.

Още през първата част на двубоя пловдивчани направи солидна разлика в резултата, след като поведоха с 23-9. До полувремето локомотивци задържаха преднината си, но силна трета част върна в мача отбора на Раковски. Все пак до края на двубоя Локомотив Пловдив демонстрира по-здрави нерви и опит и това доведе до успеха.

"Над всички в двубоя бяха Богомил Дичев, който реализира 26 точки, 3 борби и 4 асистенции и Калоян Панчев, който беше близко до това да направи силен трипъл-дабъл от 12 точки, 14 борби и 8 асистенции", съобщиха от БК Локомотив Пловдив. Настоящият треньор и капитан на отбора - Михаил Андреев, добави 10 точки и 7 борби под коша.

Следващия двубой на Локомотив Пловдив е след паузата за Купата на ББЛ срещу шампиона на регион Юг от последните две години - БК Хасково. мачът е на 19 март от 18:00 часа в зала "Дружба" в Хасково.