Локо разби Спортист във важен мач за оставане в групата

Коментари (134)
16:57 / 23.03.2010
11358
Локомотив Пловдив записа важна победа над Спортист Своге - директен съперник в борбата за оставане в групата. "Смърфовете"  тотално надиграха гостите си и 3:0 бе най-малкото, с което Спортист се прибира в Своге. Головете вкараха Гара Дембеле, Здравко Лазаров и Йордан Тодоров.

В началото Локо опита да наложи играта си, като атакуваха често, но не особено успешно. Повечето атаки завършваха с неточни пасове. Постепенно обаче "смърфовете" изгладиха играта си и атаките ставаха все по-опасни. Няколко добри удара отправи Здравко Лазаров, но топката минаваше покрай гредите. Логичното обаче се случи в 36-ата минута, когато Гара Дембеле успя да открие резултата. Той остана на 5 метра от опразнената от вратаря на Своге врата и нямаше как да сгреши, вкарвайки за 1:0.

След този гол футболистите на Наджи Шенсой увеличиха още оборотите и на два пъти бяха много близо до втори гол. Все пак това стана в 44-ата минута, когато Здравко Лазаров бе спънат в наказателното поле. Потърпевшият застана зад бялата точка и не сгреши за 2:0.

Второто полувреме започна равностойно, без някакви сериозни опасности пред двете врати. 10-ина минути след началото обаче Локо реши мача. Боян Илиев изведе добре Данчо Тодоров, който след серия финтове матира вратаря за крайното 3:0. До края играта се поуспокои. Най-близо до четвърти гол бе Рангел Абушев, който стреля с глава, но бившия "смърф" Людмил Николов спря топката на голлинията. Бижев пък имаше добра възможност да направи загубата на Спортист почетна, но Стоян Ставрев се намеси авторитетно.

С тази победа Локо Пловдив вече е на 6 точки пред Спортист и  почти сигурно ги оставя зад себе си в борбата за оставане в групата.