Марица беше много близо до нова сензация за Купата
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:06 / 26.11.2022Коментари (0)3567
© ФК Марица
Марица (Пловдив) беше много близо до това да елиминира втори елитен отбор от турнира за Купата на България. Жълто-сините измъчиха доста Арда (Кърджали) и отстъпиха с 2:3 след изпълнение на дузпи в осминафиналите на надпреварата.

В редовното време срещата на стадион "Марица" завърши 0:0, а в допълнителните 30 минути си размениха по един гол.

В 114-ата минута Тонислав Йорданов от състава на Арда нацели напречната греда, а минута по-късно домакините откриха резултата. Точен за Марица бе Радослав Апостолов - Щайгата с красиво попадение, след като прехвърли вратаря на гостите от центъра на терена.

Радостта на "жълто-сините" обаче бе кратка, тъй като в 118-ата Ласана Н'Диайе изравни и така срещата трябваше да се реши след изпълнение на дузпи.

При 11-метровите наказателни удари пропуски за Марица направиха капитанът Валери Домовчийски при първото изпълнение, Димитър Аврамов при четвъртото и вратарят Илия Николов при петото, а тимът на Арда сбърка само веднъж и по този начин гостите от Кърджали продължават напред към четвъртфиналите в турнира за Купата на България.