Спортните новини: Днес (6) | Вчера (19)
Подвиг в Съединение! Героичен Гигант смая с 9 души ЦСКА-София
Автор: Стойчо Генов 15:01 / 26.11.2022Коментари (5)9104
Третодивизионният Гигант (Съединение) изигра страхотен мач и бе много близо до една от най-големите сензации в родния футбол. Възпитаниците на треньора Георги Мечечиев бяха 137 минути напълно равностойни на ЦСКА-София, но все пак загубиха с 6:7 след изпълнения на дузпи в 1/16-финален двубой от турнира за Купата на България.

Срещата се игра пред над 4000 зрители на градския стадион в Съединение и в редовното време и двете продължения завърши 1:1. От 55-ата минута Гигант игра с човек по-малко, а в двете продължения домакините се опълчиха на именития си съперник с 9 души.

Домакините откриха резултата в 41-ата минута. Красимир Здравков стигна до една топка по левия фланг, проби и центрира по земя в наказателното поле. Капитанът на "армейците" Юрген Матай се размина с топката, а зад него Георги Стайков засече с десния крак в мрежата.

Десет минути след почивката отборът на Гигант остана с човек по-малко. Васил Василев спъна Бисмарк пред наказателното поле и реферът Димитър Димитров му показа втори жълт картон.

Четвърт час преди изтичането на редовното време "армейците" изравниха. Браян Морено бе изведен сам срещу вратаря на Гигант. Първият удар бе спасен от Цветан Тодоров, но при добавката колумбиецът бе точен за 1:1.

Дълбоко в добавеното време Райко Лалов също бе изгонен заради втори жълт картон след грубо нарушение и така домакините от Съединение останаха с 9 души.

В началото на първото продължение Бисмарк Чарлс бе близо до гол, но след изстрел с десния крак топката срещна гредата. До края гол така и не падна и се стигна до изпълнения на дузпи.