БФС "ужили" Локо с 3300 лева, един от титулярите също е наказан

3766
2

Дисциплинарната комисия към БФС наложи глоба на Локомотив Пловдив заради поведението на "черно-белите" фенове в дербито срещу Лудогорец вчера. Общата санкция за клуба е 3300 лева.

Освен това със спрени права за 1 мач е дефанзивният халф Пиер Зебли, който получи 5-ия си жълт картон от началото на сезона. Той ще трябва да плати и глоба от 250 лв.

Ето какво гласи решението на комисията по доклад

За нерегламентирано използване на факли и димки, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2022/2023/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За хвърлени факли и димки на терена, на основание чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 1 от ДП /2022-2023/, ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.

За използване на факли и димки довели до спиране на играта, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. Ж от ДП /2022/2023/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.

За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26 от ДП /2022/2023/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.


Още по темата: Локо в Първа лига, сезон 2022/2023
Всички новини по темата: (658)

Виж коментарите (2)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).