Локомотив зарадва привържениците си с трета поредна победа

Коментари (42)
19:24 / 17.09.2022
9050
Локомотив (Пловдив) успя да зарадва своите привърженици с трета поредна победа в първенството, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Черно-белите надиграха Черно море с 3:0 в среща от 11-ия кръг на Първа лига, която се игра на стадиона в квартар "Лаута".

Бабакар Дион (12), Бирсент Карагарен (60) и Димитър Илиев (68-дузпа)  се разписаха за пловдивчани.

По този начин възпитаниците на треньора Александър Томаш имат вече актив от 22 точки и се изравниха с Лудогорец и ЦСКА-София. Варненци останаха 5-и с 19 т.

Още в 8-ата минута гостите от Варна създадоха много опасно положение. След центриране от фаул топката се озова в Курьор, който от 4-5 метра отправи удар, но вратарят Динко Хоркаш спаси.

Само 4 минути по-късно обаче Локомотив отговори по страхотен начин. Капитанът Димитър Илиев намери Петър Витанов пред наказателното поле, а халфът веднага пусна пас надясно към оставения непокрит Бабакар Дион. Белгиецът отправи силен диагонален удар в далечния ъгъл за 1:0.

В 34-ата минута Беншаа бе изведен сам срещу вратаря на черно-белите и шутира, но Динко Хоркаш се справи блестящо и отрази.

Малко след почивката Мазир Сула падна в наказателното поле на Локомотив след контакт с Мартин Паскалев, а реферът Никола Попов му показа жълт картон за симулация. Ситуацията все пак бе разгледана с ВАР, но дузпа не бе отсъдена.

В 60-ата минута "смърфовете" удариха за втори път. Бабакар Дион изведе с 30-метров пас Бирсент Карагарен в чиста позиция и крилото шутира покрай вратаря за 2:0.

В 68-ата минута бе отсъдена дузпа за черно -белите, която бе реализирана от Димитър Илиев за 3:0.

Локо (Пд)Динко ХоркашАлександър ВасилевМилош Петрович (46- Тодор Павлов), Мартин Паскалев, Матеус, Петър Витанов, Пиер Зебли, Преслав Боруков (46- Георги Каракашев), Бабакар ДионБирсент Карагарен, Димитър Илиев.

Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Виктор Попов, Петар Босанчич, Васил Панайотов, Стефан Велев (40- Цветомир Панов), Мимито Биаи, Мазир Сула, Матиас Курьор, Николай Златев, Закария Беншаа.