Точно три думи. Толкова прецени руското посолство в България, че заслужаваме да чуем като поздравителен адрес относно празника на Обединението - 6 септември.
"Честит празник, приятели!", публикуваха в страницата във фейсбук.
Ще напомним, че Русия обяви за неприятелски държави всички от ЕС, в това число и България.
За сметка на това след това пък бе пуснат дълъг и напоителен гневен пост за посегателство на паметника на съветската армия в София.
А вчера в Пловдив на тържественото честване, по незнайни причини, присъстваше руската посланичка Елеонора Митрофанова. Интересно е да се разбере кой я е бил поканил. Буди учудване, защото именно Русия е най-категорично против Съединението на България.
"Не одобрявам действията на българите. Те нас не ни послушаха, действаха тихомълком, съвети не искаха, нека сега сами да си сърбат попарата, която забъркаха".
Това пише руският император Александър III по повод акта на 6 септември през 1885 г.
Черешката на тортата пък бе изказването на пловдивския митрополит Николай, че децата, учили на Запад, стават инструменти на злото.








don bidon
на 07.09.2022 г.
Русия е подстрекавала и подпомагала военно сърбите . Русия е била винаги враг на Съединението и винаги против обединена от всички страни българска държава. Нагла руска пача.
bigi
на 07.09.2022 г.
Митрофанова на Съединението = Хитлер да отбелязва годишнина от Холокоста.
bigi
на 07.09.2022 г.
Да не забравяме, че Русия декларира, че няма да предприеме нищо против държава, която не е съгласна със Съединението. С което дефакто подканва да ни нападнат.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!