Гол в добавеното време спаси Спартак от загуба в Съединение

17:40 / 28.08.2022
1285
Спартак (Пловдив) завърши 1:1 с тима на Гигант (Съединение) в гостуването си в регионалното дерби от 4-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група.

Домакините играха близо половин час с човек по-малко, след като Васил Василев бе изгонен с директен червен картон. Той спъна пред наказателното поле откъсналия се сам срещу вратаря на Гигант Кирил Георгиев.

Въпреки това Гигант откри резултата 7 минути по-късно. След колективна грешка в защита на синьо-белите Свилен Щерев бе оставен непокрит и вкара за 1:0.

В първата минута от добавеното време Георги Лазаров изравни, след като получи идеален пас в пеналта и излъга вратаря Тодоров.

Така Спартак продължава да търси първата си победа през новия сезон. Тимът има 3 равенства и 1 загуба, а в следващия пети кръг, в неделя 4.09., от 17:00ч. приема тима на Димитровград.

Спартак игра в състав: П. Мильотев, А. Стойчев, Р. Влашев, Н. Георгиев, Д. Спасов, К. Милев (Т. Тимонов), А. Маргаритов (Й. Сюлейман), К. Георгиев, В. Стойчев (Д. Юруков), Г. Лазаров, М. Радев (Д. Илиев)