Локо записа втора загуба за сезона след слаба игра в Стара Загора

Коментари (18)
22:54 / 26.08.2022
7254
Локомотив Пловдив представи слаба и колеблива игра и записа втората си загуба от началото на сезона. Черно-белите отстъпиха на Берое с 0:2 в регионалното дерби от 8-ия кръг на Първа лига, което се игра на стадиона в Стара Загора.

Абубакар Тунгара (62, 90+3) бе точен за домакините.

По този начин играчите на Александър Томаш останаха с актив от 13 точки на 5-о място във временното класиране.

Още в самото начало домакините имаха страхотен шанс. След ценриране на Стив Траоре топката стигна в оставения непокрит Абубакар Тунгара, който шутира от 10-ина метра, но вратарят Динко Хоркаш спаси.

Три минути след почивката Локо отправи първия си точен удар в мача. Преслав Боруков проби отдясно и шутира силно с десния крак, но Иван Караджов спаси.

В 60-ата минута Лукас Мартинс бе изведен в наказателното поле на черно-белите, стреля покрай вратаря Динко Хоркаш, но топката срещна гредата.

Само две минути по-късно Берое откри резултата. Топката бе изритана от наказателното поле на старозагорци, но се получи извеждащ пас към Тунгара. Преследващият го Луан се контузи, а нападателят на зелените технично преодоля вратаря Динко Хоркаш за 1:0.

Четири минути преди края Матеус падна в наказателното поле на домакините и реферът Ел-Хатиб отсъди дузпа. Той обаче бе викнат сам да види ситуацията чрез VAR и отмени решението си, като вдигна жълт картон на бразилеца за симулация.

В добавеното време Симеон Мечев изведе Абубакар Тунгара в чиста позиция и нападателят за втори път в мача преодоля вратаря на черно-белите, оформяйки крайното 2:0.

Динко Хоркаш, Йосип Томашевич, Мартин Паскалев, Луан (64- Милош Петрович), Матеус, Пиер Зебли, Георги Каракашев (70- Ивайло Димитров), Димитър Илиев (64- Петър Витанов), Бирсент Карагарен (64- Бабакар Дион), Евандро (83- Христо Иванов), Преслав Боруков.