Бивш футболист на Локо награди призьори в детски турнир

13:46 / 10.05.2022
2400
Отборът на Хебър спечели детския футболен турнир за Купата на Кока-Кола, който се проведе в Пазарджик. Надпреварата е част от националната програма "Децата и футболът" и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, със съдействието на Българския футболен съюз.

В състезанието участваха 8 отбора от Пазарджик и региона, съставени от момчета, родени след 1 януари 2009 година.

Във финала възпитаниците на треньора Недко Минчев победиха връстниците си от Марица (Белово) с 3:0.

В спор за третото място тимът на Чепинец (Велинград) надигра Левски (Паталеница) с 3:1 в малкия финал.

На пета позиция в състезанието завърши отборът на Свобода (Пещера) след успех над Вихър (Ветрен) с 2:1.

Седмото място в турнира заеха децата на Тракия (Стамболийски), които надделяха с 4:1 над ФК Девин. Освен това малчуганите от Стамболийски заслужиха и награда за принос и феърплей.

Шампионите от Хебър бяха наградени от областния управител на Пазарджик Андрей Гечев. В награждаването се включи и бившият футболист на Локомотив Пловдив Мартин Сечков. Централният бранител в момента е треньор на втория тим на Хебър, който се подвизава в Трета лига.