Категорична победа осигури на ФК Пълдин място в плейофите за призовите места

14:26 / 14.03.2022
2050
Отборът на ФК Пълдин (Пловдив) поднови успешно участието си в държавното женско футболно първенство след близо 3-месечната зимна пауза. Възпитаничките на треньора Ангел Славов разгромиха Етър (Велико Търново) с 4:0 в двубой, който се игра на терена в село Труд.

Мачът започна зле за пловдивчанки, тъй като още в първите минути Гергана Георгиева получи контузия след остро влизане от страна на футболистка на Етър.

"Опълчението" на "болярките" издържа до В 33-ата минута, когато Пълдин откри резултата с гол на Силвия Пантова.

На полувремето в игра се появи една от по-малките футболистки на домакините -  Габриела Иванова. Именно тя се разписа два пъти - в 51-ата и 62-ата минута. Пълната доминация на Пълдин продължи до края на мача и Кристияна Димитрова оформи окончателното 4:0 в 84-ата минута.

С успеха Пълдин си гарантира място в първата осмица след края на редовния сезон и участие в плейофите за призовите места в шампионата.