Два дебютни гола, два червени картона и край на лошата серия за Марица

10:06 / 14.03.2022
1386
Отборът на Марица (Пловдив) най-после прекъсна негативната си серия от 5 поредни шампионатни мача без победа. Възпитаниците на треньора Николай Димитров надиграха Марек (Дупница) с класическото 3:0 в среща от 27-ия кръг на Втора лига, която се игра на стадиона в квартал "Кършияка“.

Преди началото на мача с едноминутно мълчание бе почетена паметта на големия треньор по вдигане на тежести Ганчо Карушков, подготвил сериозен брой олимпийски шампиони.

Още в 15-ата минута съдията Ивелин Занев показа директен червен картон на Веселин Марчев от домакините заради удар в лицето на Румен Гьонов.

В края на полувремето обачи самият Гьонов също бе изгонен заради втори жълт картон.

В 50-ата минута Александър Праматаров завърши с хубав удар добра атака на маричани, но топката срещна напречната греда.

Пет минути след това Петър Атанасов вкара първия си гол с екипа на Марица, след като завърши хубава комбинация между Мариян Тонев, Янко Ангелов и Симеон Вешев.

В 66-ата минута Димитър Аврамов напредна по фланга и намери чудесно Мариян Тонев, който не сгреши и удвои резултата - 2:0.

В добавеното време Сами Мехмедов отбеляза дебютното си попадение в професионалния футбол. Той се възползва от перфектно подаване на Димитър Аврамов за окончателното 3:0.

Така Марица има вече актив от 39 точки и заема 9-та позиция във временното класиране.