За осми път Кабаков ще свири дербито, вижте статистиката в досегашните му сблъсъци

8117
17

Съдийската комисия към БФС определи днес бригадата, която ще ръководи пловдивското дерби между Ботев и Локомотив. Двубоят от 22-ия кръг на Първа лига е в събота (5 март) от 17:30 часа на базата в "Коматево". Както се очакваше, мачът бе поверен на пловдивчанина Георги Кабаков.

Ето пълния наряд:

ПФК Ботев Пд - ПФК Локомотив Пловдив 1926

ГС: Георги Николов Кабаков АС1: Мартин Веселинов Маргаритов АС2: Диян Христов Вълков

4-ТИ: Никола Антонов Попов ВАР: Радослав Петров Гидженов АВАР: Георги Валентинов Стамболджиев

СН: Георги Василев Йорданов

Plovdiv24.bg уточнява за своите читатели, че това ще бъде осмо дерби на Пловдив за най-добрия български съдия в момента. В ръководените от Георги Кабаков 7 дербита досега 6 са за първенството и едно за Купата на България. Балансът му е 3 победи за Локомотив (едната от тези попеди е с рекордното в историята 6:0 на "Лаута"), 2 равенства и 2 успеха за Ботев.

Още един любопитен факт - Георги Кабаков е главен съдия при единствените досега две победи на Локомотив в "Коматево", откакто Ботев играе домакинските си мачове в своята база. Единият мач е късната драма за Купата, когато от 1:0 за Ботев "смърфовете" обръщат до 2:1 с късни попадения на Венелин Филипов и Бирсент Карагарен. Другият е първият успех на Бруно Акрапович в дербито, когато Димитър Илиев вкарва с глава единствения гол четвърт час преди края.


Още по темата: Локо - Ботев, сезон 2021/2022
Всички новини по темата: (76)

Виж коментарите (17)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).