Ботев и Марица се отбелязаха по 2 гола в последна контрола в "Коматево"

15:50 / 12.02.2022
2848
Ботев (Пд) и Марица завършиха 2:2 в контрола, с която двата тима приключиха своите подготовки преди подновяването на сезона в Първа и Втора лига, предаде репортер на Plovdiv24.bg. Спарингът се проведе на базата в "Коматево".

Джеймс Етоо (18) и Дилан Мертенс (56) вкараха за жълто-черните, а точни за маричани бяха Мариян Тонев (53-дузпа) и Валери Домовчийски (71).

Това бе пета проверка за възпитаниците на Азрудин Валентич. Преди това те загубиха от Легия (Варшава) с 0:2, завършиха 2:2 срещу Зенит (Санкт Петербург) и разгромиха Царско село с 5:0 и Септември (София) с 5:1.

Домакините откриха резултата в 18-ата минута. Защитникът Джеймс Етоо овладя една избита топка и пробва шут от близо 30 метра. Кълбото тупна коварно пред Илия Николов и го изненада за 1:0.

Четвърт час по-късно Мариян Тонев вкара атрактивно топката в мрежата зад Георги Аргилашки и заслужи аплодисменти от трибуните, но голът бе отменен заради засада.

Малко след началото на второто полувреме съдията отсъди дузпа за Марица, която бе реализирана от голмайстора на отбора Мариян Тонев за 1:1.

Три минути по-късно обаче "канарите" отново поведоха. Дилан Мертенс пробва плътен удар от границата на наказателното поле и направи 2:1.

В 71-ата минута символичните гости организираха бърза контраатака, при която Валери Домовчийски бе изведен в чиста позиция и вкара за 2:2.

Ботев: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Емануел Току, Джеймс Етоо, Николай Минков, Самуел Супрайен, Реда Рабей, Станислав Работов, Филип Филипов (Хидайет Ханкич, Атанас Чернев, Пламен Цончев, Лъчезар Балтанов, Нади Точукву, Димитър Тонев, Монир Ал Бадарин).

Марица: Илия Николов, Мартин Лазов, Мартин Газиев, Ангел Грънчов, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Александър Праматаров, Петко Атанасов, Станислав Маламов, Валери Домовчийски, Мариян Тонев (Петър Начев, Айкут Янъков, Йордан Пейчинов, Георги Иванов, Теодор Фърков, Илиян Йорданов, Веселин Марчев, Димитър Аврамов, Сами Мехмедов).