Валентич: Сбърках със смените! Топката идва в краката ни, а ние не знаем какво да правим с нея
Автор: Стойчо Генов 17:15 / 04.12.2021Коментари (5)6027
Треньорът на Ботев (Пловдив) Азрудин Валентич направи любопитен коментар за играта на своя тим при гостуването на Левски, загубено с 0:2.

Ето какво каза босненецът след края на двубоя на "Герена":

По време на подготовката за този мач знаехме, че Левски ще насища халфовата си линия. Мисля, че през първото полувреме това беше проблем за нас. Когато нямаш добро позициониране, губиш много енергия.

Променихме тактиката през второто полувреме, преминахме с четирима в линия. Първите 15 минути бяха много добри за нас. Имахме добри атаки, но трябваше да сме много по-ефективни. Имахме и една 100-процентова ситуация, която бе пропусната от Па Конате.

Когато направихме смените, което беше грешно решение, загубихме ориентация и загубихме предимството си. Вместо да прехвърлим топката с дълъг пас напред, ние взимаме грешно решение и противникът отбелязва.

Когато днес наситихме халфовата линия в центъра на игрището, ние трябваше да пращаме топката на фланга. Губим увереност и когато топката дойде в краката ти, ние не знаем какво да правим с нея. Трябва да мислиш къде и как да подаваш. Не мога да кажа, че моите футболисти нямаха добро отношение в мача, но трябваше да играем малко по-логично, а и Левски е много добър тим.