България с тежка загуба в световна квалификация на "Лаута"

13:26 / 01.12.2021
1702
Женският национален отбор по футбол на България отстъпи с 1:4 в квалификационен мач за световното първенство през 2023 година. Двубоят се игра на стадион "Локомотив“ в Пловдив.

Гостите поведоха в 20-ата минута с гол на Миятович. В 33-ата Миливойевич удвои резултата, а в заключителните минути на първото полувреме Дамянович отбеляза третия гол в българската врата.

В началото на второто полувреме България достигна до попадение, дело на Ивана Найденова. Това обаче не спря устрема на противниковите футболстки, които в 89-ата минута оформиха крайното 1:4 с гол на Дамянович.

България игра в състав:

12. Роксана Шахънска, 2. Николета Бойчева (К), 3. Яница Иванова, 4. Моника Ръжгева (60‘ 20. Яна Динева), 5. Нора Димитрова, 8. Лора Петрова, 14. Димитра Иванова, 18. Полина Ръсина (46‘ 11. Биляна Пенчева), 19. Йоана Станкова (77‘ 6. Гергана Илийчева), 21. Юлияна Александрова (67‘ 9. Евдокия Попадинова), 22. Ивана Найденова (77‘ Вероника Гоцева).

Селекционер: Силвия Радойска

Голмайстори: 0:1 Миятович (20‘), 0:2 Миливойевич (33‘), 0:3 Дамянович (45‘), 1:3 Найденова (49‘), 1:4 Дамянович (89‘)