Спортните новини: Днес (20) | Вчера (19)
Лудогорец посегна към Единайсетата след бой над ЦСКА-София
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:55 / 29.11.2021Коментари (1)1882
© Инстаграм
Лудогорец победи ЦСКА - София с 2:0 в дербито на 16-ия кръг на Първа лига. Първият срещу вторият в класирането направиха здрав мач, който бе спечелен от домакините в последните 25 минути на двубоя.

Първото попадение падна в 78-ата минута, когато Сотириу бе точен от дузпа, а Чибота оформи крайния резултат в добавеното време на мача.

Така шампионите имат вече 7 точки преднина на върха в класирането.

Домакините започнаха мача без голяма част от основните си футболисти. На пейката остана Каули, а извън групата поради наказания и контузии - Вердон, Са, Текпетей, Недялков, Сантана и Вандерсон.

В 9-ата минута Юга отправи силен шут от двайсетина метра, който обаче не попадна в очертанията на вратата.

Две минути по-късно Лудогорец отговори чрез опасен изстрел с глава на Пиерос Сотириу, който профуча покрай вратата.

В 29-ата минута червените получиха право да изпълнят фаул, Кери стреля, но Падт изби топката.

В 38-ата минута Ману получи извеждащ пас и за момент се озова очи в очи с Бусато, но се забави и Турицов блокира удара му.

В началото на втората част Ману изведе Янков сам срещу вратаря, но Бусато излезе и го блокира.

В 56-ата минута Лам засече центриране на Матай, Падт спаси, а топката се отби в гредата, след което Сисиньо изчисти.

Първото попадение падна в 78- ата минута, когато Лудогорец организира бърза контраатака, след изпълнене на корнер от "червените".

Чибота получи пред наказателното поле на гостите, преодоля Мазику и Турицов, след което Бусато излезе и го фаулира. Главният съдия Кабаков отсъди дузпа. Сотириу бе точен от бялата точка, като топката премина под плонжа на Бусато.

В добавеното време на двубоя Чибота оформи крайния резултат.

Стартови състави:

Лудогорец: 1. Падт, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 30. Пластун, 6. Пинас, 8. Гонсалвеш, 23. Шоу, 10. Ману, 64. Янков, 11. Десподов, 19. Сотириу

Треньор: Станислав Генчев

ЦСКА - София: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазику, 21. Юга, 3. Жеферсон, 10. Йомов, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

Треньор: Стойчо Младенов