Момчил Цветанов грее от щастие след много важна победа в Южна Корея

13:32 / 07.10.2021
3116
Бившият футболист на Локомотив Пловдив Момчил Цветанов постигна много важна победа с новия си отбор в Южна Корея, научи Plovdiv24.bg. Повелителят на купите игра цял мач за своя Гангуон при успеха с 1:0 като гости на Инчеон Юнайтед в отложен двубой от 30-ия кръг на местната К-Лига.

Единственото попадение падна в даденото от рефера 3-минутно допълнително време на първата част и бе дело на сърбина Матиа Люич. По този начин отборът на Гангуон направи решителна крачка към оставането си в елита.

Тимът на Момчил Цветанов вече е с актив от 33 точки на предпоследното 11-о място във временното класиране, но има и два мача по-малко. На 9-та и 10-та позиция са съответно Сеул и Съннам с по 34 точки. Последен е тимът на Куанджу с 29 точки. От К-Лигата директно изпада последният отбор, а 11-ият играе плейоф.