Рекордна загуба в историята на женския Локомотив, Енко падна с късен гол на Дормушали

09:55 / 07.09.2021
3231
Женският футболен клуб Локомотив Пловдив записа рекордна загуба в своята история. "Черно-белите" дами отстъпиха с 1:10 гостуването си на Спортика (Благоевград) в двубой от втория кръг на националния шампионат при дамите. Plovdiv24.bg припомня на читателите си, че в първия кръг Локо загуби пловдивското дерби срещу Пълдин с 2:4.

В мача срещу Спортика домакините поведоха с 5:0 до 41-ата минута. В самия край на първото полувреме Кръстин Кръстева отбеляза почетното попадение за Локомотив, но след почивката пловдивчанки допуснаха още 5 гола.

Така вицешампионите останаха на последно място във временното класиране с 0 точки и голова разлика 3:14. В следващия кръг момичетата на треньорката Златка Габерова приемат Севлиево лейдис в събота (11 септември) от 17,00 часа на стадиона в село Оризари.

В същото време третият пловдивски тим в елита - ФК Енко, допусна загуба от Бароко с 0:1. Единственият гол в двубоя на стадион "Пловдив" падна в 88-ата минута и бе дело на Ебру Дормушали. Енко е на 9-то място във временното класиране с 3 точки и 2:1 голова разлика.