Кузманов приключи твърде рано участието си в Загреб

12:13 / 10.05.2021
1564
Пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико отпадна в първия кръг от квалификациите на Чалънджър турнира в хърватската столица Загреб, който е с награден фонд 44 820 евро. Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" поведе със сет, но отстъпи с 6:4, 2:6, 3:6 на №185 в световната ранглиста Жижън Джан от Китай.

Срещата продължи 2 часа и 21 минути. Димитър Кузманов постигна решителен пробив при 5:4 в първия сет, за да поведе в резултата. Във втората част обаче той допусна изоставане от 1:4 и отстъпи с 2:6. В решителния трети сет Мико отново изостана с 1:4, но успя да намали на 3:4. За съжаление Кузманов изгуби следващите два гейма, а с това и мача.